وبلاگ

گام هایی کلیدی برای ساخت یک وب سایت موفق

تاریخ ایجاد در سه شنبه, 14 آذر 1396 08:05
نوشته شده توسط واحد پشتیبانی و نظارت کانکتا
گام هایی کلیدی برای ساخت یک وب سایت موفق

گام هایی کلیدی برای ساخت یک وب سایت موفق

 

چه اهدافی براي وب سايت خود داريد؟

آيا تمايل داريد سايتتان مانند بروشور باشد؟ كه تمركز آن بر روي شركت يا آگاهي از برند باشد؟ آيا قصد فروش محصولات ويا خدمات داريد؟ محتوا و اطلاعات؟ انجمن هاي شبكه هاي اجتماعي؟ 

تمركز روي اين جنبه بسيار اهميت دارد، زيرا اين امر روش استراتژي كلي آنلاين شما را تعيين مي كند. يك مربي كسب و كار پيدا كنيد يا  عملکرد  وب سايت هايي را سرمشق خود قراردهيد كه تمايل به فعاليت در همان حوزه كاري را داريد. 

در این جا به چند نکته ای که باید در طراحی یک وب سایت مورد توجه قرار بگیرد، اشاره کرده ایم:

 

طراحی

طراحی همانند هنر، عمل ذهنی است. ولی توجه کنید که تعدادی قوانین طلایی وجود دارد که همیشه باید سعی بر آن داشته باشید که  در طراحی یک وبسایت به آن‌ها توجه کنید و آن ها را بی‌نقص، ساده و به روز نگه دارید.  

کسانی که از وب سایت شما بازدید می‌کنند نباید خیلی تفکر کنند تا متوجه شوند که موضوع وب سایت شما درباره‌ی چیست، یا از آن بدتر، در نحوه‌ی استفاده از وب سایت، سر درگم شوند. 

بازدیدکنندگان  باید به طور مستقیم پیام مورد هدف شما را دریافت کنند، همچنین باید قادر باشند درون صفحه وب شما در عرض چند ثانیه جستجو کنند. 

 

رقابت

شناسايي رقيبان و مطالعه و بررسي وبسايت‌هاي آن‌ها به شما خط مشي مي‌دهد. برخي از عناصر رايج براي بررسي و جستجو شامل طراحي بصري و مبتني بر احساسات سايت ، درون مايه محتوا و قابليت سايت مي باشد . بايستي آناليز رقابتي را توسعه دهيد، رقيباني كه تمركزتان رسيدن به آن ها يا برتري يافتن نسبت به آن ها است.

 

منابع

اعضاي تيم خود را در اسرع وقت شناسايي كنيد و تيم خود را تشكيل دهيد. به عنوان مدير پروژه، وظيفه تصميم گيري و تعيين مسئوليت ها بر عهده شما مي باشد . به طور معمول ، اجزاي زير تشكيل دهنده يك وبسايت هستند:

• طراحي

• توسعه و برنامه نويسي

• محتوا

• ميزباني وب/پشتيباني IT

• بازاريابي آنلاين

بعضي از اعضاي تيم شما ممكن است در يك يا چند مورد از وظائف بالا مهارت داشته باشند ( براي مثال طراح وبسايت / توسعه دهنده وب ) . بنابراين اطمينان حاصل كنيد كه برای هر سمتی بودجه،موعد انجام كار و آموزش را در نظر بگيريد تا بالاترين بازده را از تيم خود دريافت كنيد.

بازاريابي

اگر يك استراتژي بازاريابي موجود يا در حال ترقي در آينده نزديك داريد، چگونگي تطبيق و تلفيق وبسايت‌تان با استراتژي هاي كلي و داده ها را مد نظر قرار دهيد. كلمات كليدي را جستجو كنيد كه براي وبسايتتان توليد صدا و ايجاد ترافيك كند.

محتوا

کیفیت محتوا برای موفق بودن یک وب سایت  بسیار هائز اهمیت است. محتوایی که جذاب، قانع کننده و دارای نثر خوب است همیشه در طول زمان بازخورد زیاد خواهد داشت.

همواره زمان و منابع را صرف كنيد (استخدام يك نويسنده خوب) تا براي صفحات سايت‌تان با تبحر زياد محتوا توليد شود. به هيچ عنوان محتواي رقيبان را كپي و درج نكنيد. اين كار بسيار غيرحرفه اي است و هيچ كس شما را جدي نخواهد گرفت. چگونگي جريان محتواي خود را مورد بررسي قرار دهيد. 

 

 

تهییه Host

همیشه سعی کنید برای دامنه خود یک IP اختصاصی بگیرید. همیشه از شرکتی استفاده کنید که معروف است ( میزبان سایت هایی از صنایع نامطلوب نباشد) و دارای زمان مناسبی باشد.  

 

لینک سازی

سایت خود را درسایتهایی نظیرYahoo.com :، Directory.com، Business.com و یا Dmoz.com ارائه کنید. تقریبا تمام این سایتها یک قسمت راهنما و یا Web hub دارند. وقت بگذارید تا دستورالعملهای آنها را بررسی کنید و سایت خود را ارائه دهید.

همان طور که اشاره شد، محتوای قابل اطمینان در جذب لینک های رایگان، رتبه شما را خیلی بالا می برد. همچنین می‌توانید ویجتی برای اشتراک بسازید(به عنوان مثال ابزار ویجت رایگان هواشناسی Weather.com) که حاوی لینک برای وب سایت شما می‌باشد.  

تبادل متقابل یا تبادل لینک داشته باشد، این کارهمیشه جواب نمی‌دهد ولی به این معنی نیست که کاملا از این کار منصرف شوید. تحقیق کنید و با سایت‌هایی که " معتبر" هستند یا در کلید واژه‌های مطلوب شما رتبه‌ی خوبی دارند، تماس بگیرید و از آن‌ها تقاضای تبادل لینک کنید.

 

 

 

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                        

 

این پست را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بذارید
نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید