وبلاگ

نکاتی درباره کار فریلنسری تمام وقت

تاریخ ایجاد در دوشنبه, 20 آذر 1396 08:48
نوشته شده توسط واحد پشتیبانی و نظارت کانکتا
نکاتی درباره کار فریلنسری تمام وقت

نکاتی درباره کار فریلنسری تمام وقت

یکی از ارزش‌هایی که برای یک شغل وجود دارد این است که افراد بتوانند رییس خود باشند و کسی غیر از خودشان بر کار آن‌ها نظارت نداشته باشد. فریلنسری از جمله شغل‌هایی است که به تازگی مورد استقبال عموم قرار گرفته است. برای وارد شدن به این شغل شما باید نکاتی را بدانید که ما در اینجا برای شما بیان کرده ایم. 

برای اکثر ما "فریلنسری تمام وقت" یک رویا تلقی می‌شود. شرایطی که خودمان رییس خود هستیم، ساعت‌ها برای خود کار می‌کنیم و خودمان مسئول موفقیت خود هستیم. تمام این شرایط، فوق‌العاده به نظر می‌رسند اما باید به خاطر داشت که فریلنسری تمام وقت مناسب همه نیست. در حالی که بسیاری از افراد در شرایط فریلنسری رشد و پیشرفت می‌کنند عده‌ای هستند که کار کارمندی در شرکت را ترجیح می‌دهند و فکر می‌کنند در این شرایط بهتر کار می‌کنند.

اگر به اطراف خود نگاه کنید می‌بینید که اکثر افراد داشتن شغل را اینگونه معنا می‌کنند که آن شغل بیرون از منزل و در یک دفتر باشد. شاید یکی از دلایلی که آن‌ها این کار را دوست دارند این است که علاقه به کار تمی دارند. زیرا در کار تیمی می‌توانند ایده‌های خود را به اشتراک گذارند، با همکاران خود شوخی کنند و ارتباط اجتماعی بیشتری داشته باشند. اما دلیل دیگری که وجود دارد این است که آن‌ها خود را دارای شرایط فریلنسری و استقلال کاری نمی‌بینند. بنابراین در صورتی که می‌خواهید وارد این شغل شوید بهتر است که تمام جوانب آن را بررسی کنید. 

۱.  شما باید تنها کار کنید

در فریلنسری شما تنها هستید. ممکن است در کار قبلی شرکتی خود، در محیط کار شلوغ و پر همهمه‌ای مشغول به فعالیت بودید اما حالا باید در منزل خود و دور از اجتماع مشغول به کار شوید.

 ممکن است هر از گاهی با مشتریان خود وارد گفتگو شوید یا با بعضی از همکاران قرار هم‌فکری بگذارید اما در نهایت در این حرفه تنها هستید. پس خود را برای آن آماده کنید.

۲. شما هستید که باید پاسخ گو باشید

در کار فریلنسری تمام‌وقت خود باید مسئولیت همه چیز را به عهده بگیرید. چرا که هیچ کس نیست تا بر کار شما نظارت داشته باشد و آن را ارزیابی کند.

از این رو برای این که یک فریلنسر موفق شوید باید مسئول کارهای خود باشید. در غیر اینصورت احتمال این وجود دارد که وقت خود را به گشت و گذار در شبکه‌های اجتماعی هدر دهید. 

 

تنها کسی بر کیفیت کاری شما در نظر می‌دهد مشتریان هستند. سعی کنید زمان خود را مدیریت کنید. 

۳. نظم و انضباط را فراموش نکنید

در ابتدا که وارد کار فریلنسری می‌شوید ممکن است که وسوسه شوید که ساعات کاری خود را به اواخر شب موکول کنید. در حالی که این کار باعث می‌شود که شما صبح نتوانید بیدار شوید. 

راهکاری که در اینجا پیشنهاد می‌شود این است که ساعات کاری خود را تعریف کنید و آن را در صبح قرار دهید. چرا که مشتریان در شب به شما مراجعه نمی‌کنند و روز با شما تماس می‌گیرند. پس سعی کنید در دسترس باشید.

۴. خودتان باید با مشتری رو در رو شوید

برخورد مستقیم با مشتری اولین چالش کار فریلنسری است.

در برخورد با مشتریان لازم است که آداب خاصی را رعایت کنید و ارتباطی مفید با آن‌ها برقرار سازید. هیچ جایی برای عصبانیت وجود ندارد، حتی زمانی که از آنها نفرت دارید. شاید بد نباشد اینطور فکر کنید که در کار فریلنسری مشتری حکم رییس شما را دارد.

خیلی از مشتریان فکر می‌کنند کار فریلنسرها آسان است و شاید ارزش چندانی برای آن قائل نباشند. از این رو سعی کنید که آن‌ها را تحت تاثیر قرار دهید و بین آن‌ها و خودتان نوعی ارتباط‌سازی برقرار کنید.

۵. باید مذاکره کردن را یاد بگیرید

در یک کار تمام‌وقت کارمندی، هر ماه حقوق ثابتی دارید که سالانه به آن درصدی اضافه می‌شود. ضمن این که از خدماتی چون بیمه‌ی درمانی، مرخصی و مزایا نیز برخوردار هستید. در حالی که در کار فریلنسری میزان درآمد شما کاملا به عملکرد خودتان وابسته است.

برای این که در این عرصه موفق باشید باید نرخ معقولی برای دستمزد خود در نظر بگیرید ضمن این که در بعضی موارد وارد مذاکره شوید. ایرادی ندارد که در ابتدای کار با نرخ پایین شروع کنید و رفته رفته با افزایش تجربه و اعتبار خود دستمزد بیشتری تعیین کنید.

۶. خود را به روز نگه دارید

به عنوان یک فریلنسر باید در جریان روندهای رو به رشد صنعت خود قرار بگیرید.

برای مثال چند سال قبل، وبلاگ نویسی بهترین ابزار کسب و کار فریلنسری بود و فریلنسرها بیشتر مشریان خود را از این طریق جذب می‌کردند. حالا شبکه‌های اجتماعی نفوذ بیشتری پیدا کرده‌اند. از این رو به عنوان یک فریلنسر تمام وقت نیاز دارید که بسترهای رشد خود را زیر نظر بگیرید تا روند پیشرفت شما صعودی باشد.

۷. شما باید پس‌انداز اضافی داشته باشید

قبل از این که شغل کارمندی خود را ترک کنید، فریلنسری را به عنوان یک کار فرعی و جانبی انجام دهید. این اقدام شانس موفقیت شما را افزایش می‌دهد. چرا که وقتی به طور دایم وارد این عرصه شوید مشتریانی حاضر و آماده هم برای خود پیدا کرده‌اید.

مطمئنا در ابتدای کار انتظار ندارید که سیل عظیمی از مشتریان به شما هجوم آورند پس باید اندوخته‌ای داشته باشید تا با خیال راحت هزینه‌های زندگی را پرداخت کنید.

سعی کنید پس اندازتان پاسخگوی نیاز مالی شما تا مدت ۶ ماه باشد.

راز و رمزهای موفقیت

راز موفقیت فریلنسری آن است که به عنوان یک کسب و کار به آن نگاه کنید و خود را مدیر عامل شرکت فریلنسری خود بدانید. طبیعتا به عنوان یک مدیرعامل، مسئول خیلی از قضایا هستید.

از این رو به تمام آداب کاری یک مدیرعامل پای‌بند باشید. تنها تفاوت موجود این است که هر وقت بخواهید در بین کار استراحت می‌کنید و هر زمان که بخواهید به اضافه‌کاری مشغول می‌شوید.

از این رو اگر می‌توانید کار ۸ ساعت را در ۴ ساعت انجام دهید هیچ‌کس نیست که شما را به کار اضافی وادار کند.

 

 

 

این پست را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بذارید
نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید