وبلاگ

چه آینده‌ای در انتظار دورکاری است؟

تاریخ ایجاد در شنبه, 02 دی 1396 05:48
نوشته شده توسط واحد پشتیبانی و نظارت کانکتا
چه آینده‌ای در انتظار دورکاری است؟

چه آینده ای در انتظار دورکاری نسل جدید قرار دارد؟

دورکاری برای نسل های جدید در آینده چگونه پیش خواهد رفت؟ آیا باید مهارت های خود را برای دورکاری بهبود بخشیم؟

 

دورکاری

اصطلاح "دورکاری" تا قبل از 10 سال پیش شناخته نشده بود و با پیشرفت تکنولوژی، اقتصاد و بازار به‌وجود‌آمد. از نام این کسب و کار مشخص است که کاری در مکانی دور از شرکت یا موسسه است، این کار می‌تواند در منزل، هتل و... انجام پذیرد. در آمریکای شمالی از هر 5 کارمند 3 نفر از آن‌ها دورکار هستند. 

چه گروه هایی دورکارند؟

تعریف های گوناگونی را می توان برای دورکاری در نظر گرفت این تعریف عبارتند از:

افراد دورکار گروهی از مردم هستند که دارای مهارت‌های مختلفی هستند. این افراد برای اینکه از مهارت‌های خود استفاده کنند، برای خود منبع درآمدی ایجاد می‌کنند. افراد دورکار برای پیشرفت درکار خود از تکنولوژی استفاده می‌کنند. مهارت‌های خود را ارتقا می‌دهند و از طریق اینترنت آموزش‌هایی می‌بینند. این افراد می‌توانند در مکانی ساکن باقی بمانند. اما نکته که بین همه افراد دورکار مشترک است، استفاده از اینترنت است. اینترنت لاعث می‌شود که توانایی آن‌ها افزایش یابد. 

 

پیشرفت شرکت ها از طریق افراد دورکار

بدون شک کارآفرینان با تلاش فراوان و مداوم خود موفقیت های فراوانی به دست می آورند. افراد دورکار با داشتن مهارت های گوناگون می توانند در هر شرکتی مشغول به کار شوند. جوانان دورکار با کسب موفقیت هایی در کار خود شرکت ها را تشویق می کنند تا بیش تر و بهتر از این افراد برای کار خود استفاده نمایند. 

بیکاری

میانگین بیکاری در خاورمیانه حدود ۴۲ درصد است، که بیشتر آن‌ها جوانانی هستند که سن آن‌ها از 25 سال بالاتر است. برای همین جوانان به دورکاری از طریق اینترنت روی می آورند. با پیشرفت مهارت ها و آموزش ها می توانیم دورکاری را به عنوان یک کسب وکار خوب به جوانان معرفی کنیم. طبق تحقیقات انجام شده در سال ۲۰۱۸ تعداد افراد دورکار به ۲۲۶ میلیون نفر خواهد رسید و مردم کسب وکار خود را از طریق اینترنت دنبال خواهند کرد.

هزینه کم تر، آزادی بیش تر

مدیران شرکت های نوظهور همیشه به فکر کاهش هزینه های موسسه های خود هستند. کاهش هزینه ها توسط مدیران فقط مختص شرکت های کوچک نبوده و شرکت های بزرگ نیز روی کاهش هزینه ها تمرکز دارند. با داشتن کارکنان دورکار دیگر به فکر هزینه های اضافه نباشید. بیش تر کارکنان دورکار فقط تمایل دارند هزینه های اینترنت آن ها را تقبل کنید. بیش تر شرکت ها برای مدیریت کارکنان دورکار و کارکنانی که حضوری کار می کنند دچار بحران می‌شوند، اما با پیشرفت تکنولوژی و سهولت ارتباطات این مشکلات به حداکثر رسیده است. مشارکت کارکنان در جلسه ها از طریق برنامه های تصویری بهره وری آن ها را افزایش داده و در روحیه افراد دورکار نیز تاثیر مثبتی دارد.

 

 

این پست را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بذارید
نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید