وبلاگ

انتخاب حرفه برنامه‌نویسی، به عنوان شغل

تاریخ ایجاد در سه شنبه, 05 دی 1396 10:20
نوشته شده توسط واحد پشتیبانی و نظارت کانکتا
انتخاب حرفه برنامه‌نویسی، به عنوان شغل

 

در این مقاله می‌خواهیم درباره حرفه برنامه نویسی، شغلی که ممکن است آن را دوست داشته باشید، صحبت ‌کنیم. 

5 دلیل قانع کننده برای انتخاب شغل برنامه نویسی

1. خلاقیت در کار

اگر از مردم بخواهید شغل‌های خلاقانه را نام ببرند، آن‌ها در بهترین حالت شغل‌هایی مانند نویسندگی، موسیقی و یا نقاشی را بیان می‌کنند. اما تعداد کمی از مردم می‌دانند که "توسعه نرم افزار" نیز به خلاقیت بسیار، نیاز دارد؛ چراکه که شما باید قابلیت‌هایی را خلق نمایید که قبلا وجود نداشته‌اند.

2. همکاری و کار تیمی

خیال خام دیگری که در مورد توسعه دهندگان نرم افزاری وجود دارد، این است که برنامه نویسان، تک و تنها در پشت رایانه‌های خود نشسته و در تمام طول روز مشغول به کد نویسی هستند. اما "توسعه نرم افزار" تقریبا همیشه یک تلاش و کار تیمی است. شما درباره مشكلات و راه حل‌های برنامه نویسی با همكاران خود صحبت می‌كنید و در مورد الزامات و مسائل دیگر نیز با مدیران محصول، آزمایشكنندگان و مشتریان بحث می‌كنید. همچنین گفته می‌شود که برنامه نویسی دوگانه (دو برنامه نویس با هم روی یک برنامه رایانه‌ای کار میکنند) نیز طرفدارانی دارد.

3. شغلی پر متقاضی

هرچه می‌گذرد مردم جهان بیشتر و بیشتر از نرم افزار استفاده می‌کنند، به قول مارک آندریسین: "نرم افزارها در حال خوردن جهان هستند". در حال حاضر، برنامه نویسی یکی از پر طرفدارترین مشاغل است، تقاضا هنوز هم رو به افزایش است. شرکت‌های نرم افزاری می‌گویند یکی از بزرگترین چالش‌هایی که با آن مواجه‌اند، یافتن توسعه‌دهندگان خوب است. 

4. حقوق مناسب

نرم افزار در حال توسعه می‌تواند ارزش زیادی را ایجاد کند. هیچ هزینه اضافی برای فروش یک کپی اضافی از نرم افزاری که قبلا توسعه داده‌اید، وجود ندارد. اگر این را با تقاضای بالا برای توسعه دهندگان ترکیب کنیم، می‌بینم درآمد بسیار خوبی موجود است. البته مشاغلی وجود دارد که در آن شما پول بیشتری می‌گیرید، اما در مقایسه با سایر مشاغل، من فکر می‌کنم که توسعه دهندگان نرم افزار حقوق کاملا خوبی دارند.

 

5. آینده تامین شده

بسیاری از مشاغل به مرور حذف می‌شوند، چراکه بسیاری از آن‌ها می‌توانند توسط کامپیوتر و نرم افزار جایگزین شوند. اما همه نرم افزاری‌های جدید هنوز نیاز به توسعه و نگهداری دارند، بنابراین چشم انداز برنامه نویسان بسیار خوب پیش‌بینی می‌شوند.

 

دلایلی که در این مقاله ذکر شد، نشان دهنده علل محبوبیت شغل برنامه‌نویسی است. اگر روحیات شما برای انتخاب این شغل مناسب است، همین امروز تلاش خود را آغاز کنید.

 

این پست را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بذارید
نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید