وبلاگ

7 مزیت دورکاری که با داشتن کار ثابت از آن محروم هستید

تاریخ ایجاد در یکشنبه, 15 بهمن 1396 07:53
نوشته شده توسط واحد پشتیبانی و نظارت کانکتا
7 مزیت دورکاری که با داشتن کار ثابت از آن محروم هستید

با دورکار بودن، شما آزادی و انعطاف پذیری زیادی دارید که با داشتن یک کار ثابت، دیگر این آزادی را ندارید. از آنجا که با دورکاری شما اغلب می توانید نوع کاری که انجام می دهید، با چه کسی کار کنید، چه زمانی از روز و برای چه مدت کار کنید، محل کارتان و حجم کاری که قبول می کنید و انجام می دهید را تعیین کنید، می توانید بسته به نقاط قوت و نیازهای فردی خود، انتخاب های مناسبی داشته باشید.

به عنوان یک دورکار، دیگر اجباری برای هماهنگی با فرهنگ، قوانین و یا زمان کاری یک شرکت، که ممکن است شما را تحت فشار فیزیکی، روانی و یا احساسی بگذارد، ندارید. این انعطاف پذیری مزایای زیادی دارد. در ادامه به هفت مزیت شگفت انگیز دورکاری که ممکن است تا کنون به آن توجه نکرده باشید، اشاره شده است.

1. شما میزان کار خود را کنترل می کنید

یکی از بهترین مزایای دورکار بودن، این امر است که این شما هستید که می گویید چه میزان از کار کافی است. اگر شما مشتریان زیادی دارید و نمی توانید استرس خود را کنترل کنید، می توانید پیشنهاد یک مشتری را قبول نکنید.

کنترل کردن حجم کاری، برای سلامتی بهتر است. تحقیقاتی از دانشگاه ایالتی کانزاس نشان می دهد که کارکنانی که بیشتر از 50 ساعت در هفته کار می کنند، از کاهش سلامت روحی و جسمی رنج می برند. مطالعه دیگری توسط محققان اروپایی نشان داد که کار کردن روزانه به مدت 10 ساعت یا بیشتر می تواند خطر ابتلا به بیماری های قلبی-عروقی، از جمله حمله قلبی را تا 60% افزایش دهد.

2. احتمال بیمار شدن کاهش می یابد

اکثر دورکارها در خانه کار می کنند. این وضعیت کار می تواند به طور جدی خطر مریض شدن شما را کاهش دهد، چرا که شما با تمام مشتریان و همکاران خود از راه دور صحبت و معامله می کنید. دفاتر زیادی درحال فاصله گرفتن از چیدمان کابینی و اتاق های جدا از هم هستند و  به سمت چیدمان دفاتر باز (open office) می روند تا ارتباطات و همکاری گروهی را افزایش دهند.

 بر اساس یک مطالعه دانمارکی، هرچه تعداد افرادی که در یک اتاق/فضای مشترک با هم کار می کنند بیشتر باشد، روزهای مرخصی استعلاجی شان بیشتر است. و افرادی که در دفاتر کاملاً باز کار می کنند، 62% بیشتر از افراد در فضای کابینی و با اتاق های جدا مرخصی استعلاجی می گیرند. کار در منزل شما را از گرفتن مریضی در محل کار و انتقال آن به خانه و خانواده جلوگیری می کند. 

 

3. شما می توانید هر چقدر که می خواهید، در بین کار استراحت کنید و به هر اندازه که می خواهید، بخوابید

خواب خوب برای سلامتی عمومی شما بسیار مفید است. تحقیقات نشان داده است که استراحت های کوتاه، حتی برای 15 تا 20 دقیقه، می تواند سطح تمرکز و سطح انرژی را در تمام طول روز حفظ کند. اگرچه بعضی شرکت ها و دانشگاه ها این امر را پذیرفته و اتاق های خواب برای کارکنان و دانشجویان خود ایجاد کرده¬اند، اما هنوز هم کارکنان اکثر شرکت ها چنین فضایی در اختیار ندارند.

 به عنوان یک دورکار، هر زمان که به استراحت نیاز داشته باشید، می توانید استراحت کنید؛ و می توانید هروقت که احتیاج داشته باشید، بخوابید.

 

4. شمار روابط کاری خود را کنترل می کنید

در بسیاری از محیط های اداری، ایمیل روش اصلی ارتباطات است. نادیده گرفتن ایمیل شما، به منزله کم اهمیتی و نادیده گرفتن رییس شما است.

هنگامی که شما یک دورکار باشید، اینکه در طول روز چقدر می خواهید با مشتریان و همکاران خود ارتباط داشته باشید، به شما بستگی دارد. برخی افراد دورکار یک سیاست کاری دارند که در طول روز بیش از یک یا دو بار ایمیل خود را چک نکنند، تا بتوانند طبق برنامه و مسیر خود پیش بروند. و به نظر می رسد ایجاد این مرزها برای سلامتی شما مفید است. 

5. شما می توانید در زمان های مطلوب، ورزش کنید

داشتن یک برنامه ورزشی در روزهای کاری، می تواند سخت باشد؛ چرا که شما مجبورید آن را قبل یا بعد از زمان کاری خود به سختی برنامه ریزی کنید. 

اگر شما به عنوان یک دورکار، کار کنید؛ می توانید هروقتی که برای شما بهتر است، حتی اگر وسط روز باشد، ورزش و تمرینتان را انجام دهید. و اینطور به نظر می رسد که ورزش کردن در بعدازظهر مزایای زیادی دارد؛ به طور مثال، ریه شما عملکرد بهتری دارد، عملکرد فیزیکی شما در بهترین وضعیت است، قدرت عضلانی شما در اوج توانایی خود است، خطر آسیب پذیری شما در کمترین و پایین ترین حد ممکن است.

 

6. شما رئیس خودتان هستید

اگر شما یک دورکار هستید و یک مشتری دارید که به معنای واقعی شما را اذیت می کند، شما همیشه می توانید آن مشتری را رها کنید. دورکارها اساساً رئیس خودشان هستند و می توانند از تمام استرس هایی که از کارکردن برای کسی که خیلی سخت گیر است، اجتناب کنند. کار کردن برای یک رئیس بد می تواند اثرات بدی داشته باشد، مانند افسردگی، مشکلات خواب، فشار خون بالا و مشکلات افزایش/کاهش وزن. استرس مزمن از یک رئیس بد، همچنین می تواند به افزایش خطر بیماری های قلبی منجر شود.

 

7. از رفت و آمدهای طولانی اجتناب می کنید

اکثر دورکارها هیچ وقت مجبور به ترک خانه برای رفتن به محل کار نیستند، که نکته خیلی خوبی برای مدیریت زمان و حتی سلامتی بیشتر است. یک مطالعه نشان داد که یک رفت و آمد 10 مایلی (معادل 16 کیلومتر) با ماشین می تواند موجب قند خون بالاتر و افزایش کلسترول شود. یک مطالعه دیگر نشان داد افرادی که 30 دقیقه با اتوبوس جابجایی و رفت و آمد دارند، کمترین میزان رضایت از زندگی را دارند. اثرات رفت و آمد طولانی حتی روی دوچرخه سواران هم تأثیر می گذارد. اینکه شما بخواهید یک دورکار باشید، به این معناست که می توانید در خانه کار کنید و رفت و آمد خود را به صفر برسانید.

 

این پست را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بذارید
نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید