وبلاگ

چرا برنامه ریزی هایمان عملی نمی شود؟

تاریخ ایجاد در پنج شنبه, 22 آذر 1397 13:57
نوشته شده توسط واحد روابط عمومی

چرا برنامه ریزی هایمان عملی نمی شود؟

 

 

آیا شما هم از آن دسته آدم هایی هستید که بارها برای شروع کاری برنامه ریزی می کنید اما موفق نمی شوید؟

بارها شده که هرکدام از ما تصمیم گرفته ایم به زبان انگلیسی مسلط شویم  و یا فرد به نامی درموسیقی شویم اما اکثرا حتی قبل از شروع هدف خود را رها کرده ایم. در این مقاله قصد داریم راجع به اتفاقاتی که باعث عدم موفقیت ما در برنامه ریزی می شود، صحبت کنیم.

اشتباهاتی که به شما کمک می کنند تا برنامه ریزی هایتان عملی نشود…

شروع کردن چند کار بصورت همزمان

گاهی ما به چند کار مختلف علاقه داریم؛ مثلا دوست داریم دستی در موسیقی داشته باشیم‌ و همچنین به مکالمه ی انگلیسی نیز تسلط پیدا کنیم. یادگیری این هنرها بسیار خوب است، اما وقتی  تصمیم بگیریم آن ها را به صورت همزمان شروع کنیم، درواقع هیچکدام را نمیتوانیم انجام دهیم..

بهتر است اول  به سراغ  کارهایی رفت که بیش تر از یادگیری آن ها  لذت می بریم و علاقه  به یادگیری آن ها بیش تر است. در نهایت حداکثر دو کار را انتخاب کرده ودرعوض همان دوکار را خوب یاد بگیریم.

بیش از حد لازم برنامه‌ریزی کردن

بزرگ ترین اشتباهی که بیش تر ما در شروع کار و فعالیت جدید انجام می دهیم،  این است که زمان زیادی را صرف برنامه ریزی می کنیم.

جک کنفلید در کتاب اصول موفقیت خود می گوید:"انسان هایی موفق تر هستند که به جای برنامه ریزی زیاد یا تهیه رزومه ی کامل و بی نقص، دست به کار می شوند  و دنبال کار می روند."

البته این به معنی بی اهمیت بودن برنامه ریزی نیست. اما زیاده روی در برنامه ریزی نیز جلوی پیشرفت را می گیرد. بسیاری از ما انرژی زیادی صرف برنامه ریزی می کنیم و فرصت عمل کردن را از خودمان می گیریم.

بهتر است یک برنامه بچینید و سریع اقدام کنید.
 نیاز نیست تمام قدم هایی که می خواهید بردارید را یک به یک بنویسید و چند روز مشغول تهیه ی برنامه ی کامل آن کار باشید. این کار انرژی زیادی از شما می گیرد. یا مثل حرف همیشگی از شنبه میشود.

توضیح دادن برنامه های خود برای دیگران

این کار نیز یکی از راه هایی است که به شما کمک می کند تا به هدفتان نرسید‌ و شکست بخورید‌‌… وقتی همه از اهداف و کارهای شما خبر داشته باشند، حرف و حدیث زیادی پیش می آید؛ هر کسی نظری می دهد و باعث سردرگم شدن شما می شود.

!تو به درد این کار نمی خوری

این کار برات نون و آب نمیشه!

اگر کار دیگری می کردی بهتر بود.

و حرف های مشابه این ها که وقت و انرژی زیادی از شما می گیرد‌ و گاهی نیز شما را منصرف می کند. بهتر است اگر قصد شروع کاري را دارید، همه را خبردار نکنید.

 

به هرحال به غیر از این موارد اشتباهات دیگری نیز وجود دارد که می تواند مانع موفقیت در برنامه ریزی شود. به دنبال این باشید که کجای کارتان لنگ می زند که نمیتوانید رد برنامه ریزی های خود به موفقیت برسید. مشکل را پیدا کنید و به دنبال راه حل آن باشید...  

این پست را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بذارید
نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید