وبلاگ

هفت گام برای اینکه بتوانید کسب وکار خودتان را راه ندازی کنید

تاریخ ایجاد در چهارشنبه, 30 فروردين 1396 05:51
نوشته شده توسط پشتیبانی کانکتا
دورکاری تمام وقت

حرفه ی فریلنسینگ جز حرفه هایی است که می توان به  آن هم به چشم یک سرگرمی و هم به چشم یک راه و روش برای کسب درآمد بیشتر نگاه کرد.

درابتدا شاید تصمیم گیری برای اینکه بخواهید کار همیشگی خود را ترک کنید و به صورت تمام وقت به حرفه ی فریلنسینگ بپردازید کمی سخت باشد و فکر کنید ریسک بزرگی است اما بهتر است بدانید که شما شغل خود را ترک نمیکنید بلکه زمان زیادی را که صرف کار در شرکت  برای دیگران میکردید را حال صرف انجام کار و پروژه هایی می کنید که به آنها علاقه مند هستید و برای خودتان کار میکنید .به نظر شما کار کردن برای خودتان ارزش قبول کردن  این ریسک را ندارد ؟

 با صرف مقداری شجاعت ،بالا بردن سطح دانش  و محیا کردن شرایط اولیه به راحتی قادر به ترک کار روزمره و همیشگی خود و پرداختن به حرفه ی فریلنسینگ می شوید .

1-یک چشم انداز داشته باشد.

اولین و بزرگترین مانع در شروع مسیر حرفه ی فریلنسینگ مانع روانی ای است که به شما می گوید: تو نمی توانی و نباید انجامش بدهی .

برای غلبه بر این سندروم که نقاب فرد ناشایسته و نالایق را بر روی صورت شما می گذارد به خودتان نشان بدهید که حرفه ی فریلنسینگ می تواند واقعیتی در زندگی شما باشد و تصمیم شما از روی هوی و هوس نیست و یک برنامه ریزی بزرگ برای آینده کاریتان است و بعد از آن حرفه ی خودتان را با انتخاب یک نام و چشم انداز برای ایجاد شرکت خودتان  استارت بزنید.

برای شروع بنابر پیشنهاد , Guy Kawasaki  از خودتان بپرسید چرا این کار را شروع می کنم؟

این کار به شما کمک می کند که یک تصویر ذهنی از کسب و کارتان در ذهن خود ایجاد کنید و یک مسیر روشن برای پیروی از آن را پیش روی خود ببینید.

2 –سبک کسب و کار خود را مشخص کنید 

می توانید کسب و کار خود را به صورت فردی و ثبت نشده انجام دهید و یا اینکه آن را در نهاد قانونی ثبت کنید و یک شرکت راه اندازی کنید. 

میتوانید سبک کار خود را بعدها تغییر دهید اما بهتر است ازهمان ابتدا شیوه ی خود را انتخاب کنید تا بتوانید از نظر مالی حسابداری و مالیاتی برنامه های آتی خود را بدانید. 

3- موارد مورد نیاز برای بازاریابی را فراهم کنید

کمترین کاری که می توانید انجام دهید راه اندازی یک وب سایت ، ساخت اینستاگرام و لینکدhین و سفارش کارت ویزیت است .این کار به شما کمک میکند که قبل از طی کردن روال های رسمی کار خود را آغاز کنید .

قبل از اینکه کار خود را به دوستان و آشنایان معرفی کنید باید بدانید که چگونه می خواهید این کار را انجام دهید . اگر آنها واقعا مفهوم و نوع کار شما را به درستی درک کنند می توانند با جذب مشتری برایتان شما را سوپرایز کنند. 

4- نمونه کارآماده کنید

نمونه ای از کارهایی که می توانید انجام دهید ایجاد کنید.اگر دانش کافی در هیچ زمینه ای ندارید و یا این تجربه ی کافی در زمینه ی تخصصتان ندارید هرگز شروع به حرفه ی فریلنسینگ نکنید.

5 – برنامه های مالی خود را تنظیم کنید

قبل از اینکه کار را شروع کنید همه چیز را آماده کنید. قیمت ها را مشخص کرده و برای فاکتورها فرمت تهیه کنید.برنامه ی های مرتبط با امور حسابداری را چک کنید  و بررسی  کنید که چه مقدار باید برای مالیات کنار بگذارید.

اینکه در طول راه طبق برنامه حسابداری خود پیش بروید بسیار راحت تر است از اینکه بعدها بخواهید با پیامدهای آن مقابله کنید.

6- مشتری پیدا کنید

اگر در جای دیگری هم مشغول به کار هستید بعد از کار یا در آخر هفته سعی کنید برای آینده جذب مشتری کنید.حتما نباید کار فریلنسینگ را کامل شروع کنید و بعد شروع به جذب مشتری کنید.سعی کنید از خانواده دوستان و آشنایان برای شروع کمک بگیرید.

7 - خودتان را باور کنید 

انجام اینکار بدون اینکه خودتان را باور داشته باشید امکان پذیر نخواهد بود.اگر به توانایی های خودتان شک داشته باشید هرگز موفق نخواهید شد .

ممکن است هفته ها در وحشت از ترک کار فعلیتان سپری شود  اما سعی کنید توانایی هایتان را در ذهنتان مرور کنید به آنها شک نکنید و ازخودتان سوال کنید .

سعی کنید راجع به کارآفرینان ، رییس ها و فریلنسرهای موفق فکر کنید.نباید خودتان را به دست افکار ی کهنه بسپارید که  مدام به شما می گوید من نمی توانم کاری را که آنها انجام داده اند را انجام دهم .در مقابل باید بگویید اگر آنها توانسته اند پس من هم میتوانم .

هرکسی از یک جایی باید شروع کند پس به شک هاتون اعتراف کنید و سپس سعی کنید بر آنها غلبه کنید.برای اینکار احتیاج به تمرین و ممارست دارید اما این تمرین یک تمرین بسیار مهم است.قبل از اینکه بخواهید مشتری هایتان را قانع کنید باید بتوانید خودتان را قانع کنید.

بنابراین قبل از اینکه کار خود را ترک کنید مطمئن شوید که از نظر ذهنی آمادگی این موضوع را دارید که به صورت تمام وقت به حرفه ی فریلنسینگ بپردازید.

اگر بر روی برداشتن موانع پیش رو تمرکز کنید آنگاه آماده ی شروع حرفه ی فریلنسینگ به صورت تمام وقت و همراه با اعتماد به نفس، شجاعت و اطلاعات کافی  می شوید.

 

این پست را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بذارید
نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید