وبلاگ

چگونه یک طراح سایت دورکار موفق شویم؟-قسمت سوم

تاریخ ایجاد در سه شنبه, 13 تیر 1396 09:30
نوشته شده توسط واحد روابط عمومی

طراح وب سایت باشید، نه طراح گرافیک
تصور نادرستی در بین مردم وجود دارد که فکر می کنند طراحان گرافیک با توجه به توانایی هایشان، طراحان وب نیز هستند یا بالعکس. ممکن است این نظریه در نگاه اول درست به نظر برسد، اما افراد بسیار کمی وجود دارند که می توانند تفاوت بین طراحی بر اساس چاپ را با تفاوت طراحی بر پایۀ وب از میان بردارند.
در حقیقت می توان گفت طراحی وب سایت شاخه ای از طراحی است که مهارت های خاص خود را نیاز دارد. این دو رسانه کاملا متفاوت هستند و به همین دلیل اهداف و مخاطبان یک وب سایت کاملاً با مخاطبان یک طرح گرافیکی متفاوت هستند. البته این احتمال وجود دارد که طراحان گرافیک بتوانند با تلاش و پشت کار و ارتقا مهارت های خود، به طراحان وب سایت موفقی تبدیل شوند، اما الزاماً یک طراح گرافیک موفق نمی تواند یک طراح وب سایت موفق شود.
اگر می خواهید که به یک طراح وب موفق تبدیل شوید باید بر تمرکز خود را بر روی طراحی وب معطوف کنید و در این رشته مهارت های لازم را کسب نمایید.
به روز رسانی نمونه کارهای خود
اگر می خواهید طراحی موفق و حرفه ای باشید، حتما به فکر جمع آوری رزومه کاری خود باشید. هرچند طراحان وب سایت نسبت به طراحان گرافیک در این زمینه با مشکلاتی مواجه خواهند شد. یک طراح پوستر می تواند کارهای خود را از 30 سال پیش در رزومه کاری خود بیاورد، اما یک طراح وب نمی تواند از کارهای قدیم خودش استفاده کند، بلکه باید آخرین وب سایت های طراحی کرده خود را در دیدرس افراد قرار دهد. زیرا وب سایت ها به سرعت قدیمی می شوند و نمونه ای خوب برای نمایش به دیگران نخواهند بود.
داشتن رزومه، بهترین روش ارائه قابلیت ها و توانایی های یک طراح وب سایت است. اما مهم تر از آن این است که رزومه شما نشانگر مشتریان بالقوه و در حال حاضر شما نیز هست. نمونه کارهای شما باید مرتبط با مشتریان فعلی تان باشند، افرادی که هم اکنون به فعالیت مشغولند و با شما در ارتباطند. به جای استقاده از وب سایت هایی که تا امروز بی هدف ساخته اید، نمونه کارهای اخیرتان اسناد و مدارکی هستند که توانایی های شما را نشان می دهند. بهتر است این نمونه کارها همۀ جوانب طراحی وب سایت را شامل شود. این جنبه ها عبارتند از:
طرح بندی
 مدیریت محتوا
ترکیب رنگ
تایپوگرافی
تکنیک های منطقی طراحی
و ...
به این ترتیب مشتریان تان با معرفی شما به دیگران، به سطح درآمد شما کمک می کنند.
طراحی وب سایت بسیار چالش بر انگیز است. اگر می خواهید طراح وب سایت موفقی باشید، باید صبر و بردباری و اراده ای قوی برای پشت سر گذاشتن موانع داشته باشید. هیچ وقت از کار خود دلسر نشوید. مواقعی خواهند بود که هیچ چیز آنطور که شما می خواهید پیش نمی روید. در این لحظه شما باید با پشتکار و ایستادگی از دانش خود برای حل این مشکلات استفاده نمایید.

این پست را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بذارید
نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید