وبلاگ

برنامه روزمره افراد موفق که در دستیابی به موفقیت  به شما کمک می کند

تاریخ ایجاد در پنج شنبه, 20 دی 1397 07:11
نوشته شده توسط واحد روابط عمومی

برنامه روزمره افراد موفق که در دستیابی به موفقیت  به شما کمک می کند

با پیروی از برنامه روزمره کارآفرینان موفق، قدم به قدم عادت های سازنده را در خود پرورش داده و به مقصد نهایی نزدیک شوید.

برنامه صبحگاهی دارند

یکی از نویسندگان شناخته شده، مطالعه گسترده‌ای در مورد برنامه افراد کامیاب انجام داده است. نتایج تحقیقات او حاکی از این است که همه آن‌ها صبح زود از خواب برخواسته و برنامه ای منظم برای صبح دارند. ریچارد برانسون مدیرعامل موفق و متمول ویرجین گروپ نیز یکی از افرادی است که به سحرخیز بودن اهمیت بسیاری می‌دهد.
سحرخیزی مزایای زیادی به همراه دارد، برای مثال پیش از این که درخواست ها و وظایف روزمره به شما محول شوند، می‌دانید که چه کاری باید انجام دهید. این امر باعث می شود که حس کنترل بر زندگی داشته باشید.

 ابتدا کارهای مهم را انجام می دهند

اغلب افراد پس از رسیدن به اداره سراغ کارهای پیش پا افتاده نظیر ارسال ایمیل و مرتب کردن کارتابل ها می روند، این در حالی است که ذهن ما اول صبح هوشیارتر بوده و آمادگی وظایف چالش برانگیزتر را دارد.

برنامه ای جامع و یکپارچه دارند

به جای برنامه ریزی های پراکنده در موبایل، لپ تاپ و دفترچه یادداشت، همه چیز را در یک دستگاه با هم یکپارچه کنید
درک این نکته بسیار ساده است که در صورت برخورداری از برنامه ای منظم در یک نگاه می توانید مهم ترین وظایف را تشخیص داده و روی آنها تمرکز کنید.
گجتی که کار کردن با آن برای شما راحت تر است را انتخاب کرده و همیشه در سر کار آن را با خود همراه داشته باشید، بدین طریق در طول روز می‌توانید برنامه‌تان را به روز نگه دارید.

 تمام لحظات کار را جدی بگیرید

کارآفرینان موفق کاملا به کار خود ایمان داشته و آن را با ارزش می‌دانند. در صورتی که به کارتان ایمان نداشته باشید حفظ بهره وری و دستیابی به موفقیت بسیار دشوار خواهد بود.
حفظ انگیزه و عدم توجه به افرادی که به شما اعتقاد ندارند، اهمیت بسیاری دارد. به یاد داشته باشید که اگر به کارتان ایمان داشته باشید نیازی به تایید از سوی دیگران نخواهید داشت.

در پایان کار از آرامش برخوردارند

نگرانی درباره کار در اوقات فراغت به روحیه شما آسیب زده و از کارایی شما می‌کاهد .
Tim Ferris عقیده دارد که نوشتن برنامه کاری روز بعد در پایان هر روز کاری در حفظ انگیزه برای روز بعد تاثیر مثبت داشته و باعث می‌شود که با خیال راحت کار را کنار گذاشته و از اوقات فراغت خود لذت ببرید.
سه هدفی را که طی روز بعد قصد انجام آن ها را دارید یادداشت کنید. ذکر چگونگی دستیابی به آن ها هم در متمرکز ماندن به شما کمک خواهد کرد.

در صورتی که کارها مطابق برنامه پیش نرود، دستپاچه نمی‌شوند

بسیاری از افراد زمانی که کارها دقیقا مطابق برنامه پیش نمی‌روند آرامش خود را از دست داده و دچار اضطراب می‌شوند، با این حال وقوع چنین مواردی چندان غیر معمول نیست. افراد موفق می‌دانند که امکان کنترل تمامی موارد و پیش بینی اشتباهات را ندارند.
مدیریت این مشکلات بخش بزرگی از مسیر موفقیت است بنابراین خود را برای وقوع اشتباهات آماده کنید چرا که در این صورت با آنها برخوردی منطقی و موثر خواهید داشت.

با بهره گیری از عادت افراد موفق که در بالا ذکر شد می توانید گام های موثری را در مسیر رسیدن به موفقیت بردارید.

این پست را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بذارید

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید